Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci oraz kształtowanie nawyku konsumpcji produktów mlecznych.
Program "Szklanka mleka" jest finansowany z trzech źródeł:

• dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,
  • dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,
  • dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola od września będą mieli możliwość wypicia 0,25l mleka białego 3 razy w tygodniu.

Mleko dostarczane do naszych placówek jest w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Spożywane mleko w ciągu dnia zapewnia naszym podopiecznym zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii.